Ranní výhledy I.

Mrazivá rána na pražských skalách a jednom kopci

Soubor fotek sesbíraný v lednu a únoru na známých, přírodních vyhlídkách. Vyskytnout se brzy ráno na těchto místech je zážitkem. Vzhledem k tomu, že teplota venku se většinou pohybovala mezi -5 a -15 stupni, užíval jsem si východu slunce sám bez lidí. Vidět před sebou opar, přes který se pomalu dere slunce, oznamující začátek dalšího dne, bylo tou nejlepší odměnou za brzké vstávání.

Doufám, že pomocí fotek se na chvíli přenesete na ta mrazivá rána se mnou.

Prosecká vyhlídka není zas tak vysoká a nejlépe situovaná nad městem. Přesto si z ní můžete nejblíže vychutnat stále ještě industriální Vysočany a Libeň.

 

Z Dívčích hradů je to úplně jiné. Máte možnost se rozhlédnout opravdu do dáli, zvlášť Starým městem nebo na druhé straně Bráníkem na Modřany.

 

Ráno kousek od zříceniny Baba patřilo k těm teplejším a trochu mi ta mrazivá atmosféra chyběla. Navíc sluníčko vykouklo jen na chvíli a pak už bylo jen schované za mraky

Nakonec jsem ještě na objektiv našrouboval tmavý ND filtr a foťák postavil na malý gorilla stativ. Prodloužil tak čas snímání a všechny ty mraky, co bránily slunci, pořádně rozmázl.

 

Výhled z Bílé skály pro mě byl asi nejlepším ránem. Přiznám se, že jsem na tomto místě byl poprvé a možná i proto jsem si vyhlídku skvěle užíval.Setkání objektivu s labutím hejnem letícím nad Holešovicemi. Na další vyhlídková místa se podíváme někdy příště.