Pražské periférie


zapadlá, odsunutá, krásná a klidná místa

Jaro roku 2020 přineslo spousty bezpečnostních opatření a jedním z nich bylo i omezení volného pohybu osob. Naštěstí máme geograficky pestrou metropoli a nejsme odsouzeni trávit čas jen v městských parcích.

Zatímco jeden její okraj lemují rovinaté plochy s vyhasínajícími průmyslovými areály, ten druhý zas rozkvetlé stráně, další vzrostlé lesy, kopce, skály, pole, prostě vše, na co jsme v naší kotlině zvyklí. V tomto příspěvku je zachycen jen zlomek takových míst a to převážně kolem Lohkova, Modřan, Slivence, Řeporyjí, Radotína, Chuchle, Lipenců, Komořan, Šeberova, Měcholup, Lysolají…

Tato místa mimo centra města jsem miloval vždycky, ale v dnešní době jsou pro mě ještě kouzelnější a přitažlivější, než kdykoliv předtím.

V následujících fotkách uvidíte bez dalších řečí zmapované mé jarní úprky před civilizací, doplněné jen o východy a západy slunce, trochu deště se sněhem, probouzející se přírodu, spoustu elektrického vedení. To vše po okrajích naší metropole.

Příspěvek s velkým díky věnuji své rodině, která pří těchto jarních úprcích měla pochopení (v rámci mezí ) pro mé neustálé svírání fotoaparátu a absťáku po dalším záběru :)